Právě si prohlížíte Jak lovit se silným magnetem poklady z hlubin? Zkuste magnet fishing

Jak lovit se silným magnetem poklady z hlubin? Zkuste magnet fishing

Rate this post

Co dělat ve volném čase? Vyrazte k vodě. Tam, kde se koupat moc nedá, ponořte silný magnet a třeba ulovíte něco cenného. Magnet fishing je novodobou zábavou pro dobrodruhy. Vžijte se do role objevitelů, zjistěte, co je k tomu potřeba a hurá do akce! Podívejte se, jak magnet fishing vypadá.

Výbava na magnet fishing: magnet s okem, lano, rukavice

Nejdůležitější položkou ve výbavě je silný neodymový magnet a pevné lano. To je takový základ výbavy pro magnetický rybolov. Hodí se i rukavice, protože když vám lano klouže mezi prsty, můžete si spálit ruce. Úlovky navíc bývají občas od bahna.

Na úlovky přijde vhod kýbl nebo aspoň igelitka, do kapsy si strčte i antibakteriální gel na ruce, jelikož ve vodách může být cokoliv.

A proč zvolit neodymový magnet a ne jiný? Neodymové magnety jsou nejsilnějšími permanentními magnety současnosti. Magnety na magnet fishing mívají magnetickou sílu od 100 až do 1000 kg!

Neodymové magnety bývají jednostranné s okem pro uvázání lana nahoře, anebo oboustranné s okem na boku. Oboustranné magnety na magnetic fishing toho mohou na dně rybníka či řeky pochytat více.

Aby vám magnet na dně nezůstal, potřebujete pevné lano. K mání jsou různé délky a nosnost 355 kg nebo například 550 kilogramů. Nač taková nosnost, když stěží vytáhnete z vody 50kilový úlovek?

Protože když lanem pak cuknete a chcete magnet vytáhnout nebo odtrhnout od něčeho, k čemu se dole přicvakl, musí lano vydržet. Pro vytahování objemnějších a těžších předmětů využijete i kovový hák.

Kde můžete něco ve vodě nalézt?

Vyrážíte-li na magnetický rybolov, vybírejte místa, kde je větší šance úlovku. To může být třeba u hráze rybníka, pod mostem přes řeku, u městských potoků a vodních kanálů, na pláži u jezera.

Lovit se dá ale i z mola přístaviště. Magnet můžete zkusit ponořit také do staré studny. Jen pozor na to, ať nezasahujete do vlastnictví někoho jiného.

Jak lovit silným magnetem poklady

Jak na to? Do jedné ruky chytněte silný magnet, ke kterému předtím uvážete lano pevným uzlem. Typy vhodných uzlů najdete na internetu nebo možná poradí nějaký skaut. Do druhé ruky si namotejte pár otoček lana, ať se při vhození magnetu do vody snadno rozmotá.

Vhoďte magnet do hlubin. Pomalu táhněte směrem k sobě a pak vytáhněte z vody. Přicvakl se k němu nějaký poklad? Pokud ne, zkoušejte to znovu, případně příště vyrazte na jiné místo. Chce to čas.

Co se dá z vody při magnet fishingu vytáhnout?

Jaké poklady tam dole na vás čekají? Nejčastěji asi z vody vytáhnete staré rezavé šrouby, kusy kovu, staré nářadí, ale možná i jízdní kolo, ráfek kola z auta. Ve vodě mohou být i staré zbraně či munice – ty hlaste policii, anebo kovové nádoby s mincemi či starý trezor. Většinou však bohužel prázdný. Cenné starožitnosti by měl každý nálezce předat místnímu muzeu.

Úspěšný lov!

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..