Větrovka – chraňte se před nepřízní počasí

Dobrou větrovku určitě ocení každý outdoorový nadšenec. Je totiž jedním z nejužitečnějších kusů oblečení, jaké si můžete pořídit. Její všestrannost vám přijde vhod hlavně při chladnějším počasí a větší fyzické námaze. I malý pokles teploty totiž může mít efekt na to, jak moc teplo nebo zima vám během sportovních aktivit bude. (Pokračování textu…)

Číst dál

Jak rozdělat oheň bez sirek snadno a rychle

Není kempování jako kempování. Kromě spaní ve stanu si většina z nás nedokáže představit táboření bez večerního posedávání u ohně. I během nejteplejších měsíců každý ocení rozdělaný táborák během chladnějších nocí. Když tedy vyrážíte na stanování do přírody, je důležité si sebou zabalit všechny věci, které k zapálení ohně potřebujete. Kromě věcí je ale potřeba vědět, jak oheň vůbec rozdělat, a to především v případě, že sebou nebudete mít sirky nebo zapalovač. (Pokračování textu…)

Číst dál

Vyzrajte na počasí i bez předpovědi

Jestli zrovna stanujete v přírodě, je docela pravděpodobné, že nemáte přístup k internetu ani k televizi. To taky znamená, že po dobu vaší výpravy budete nejspíš odkázání na dlouhodobou předpověď počasí. Jak asi všichni víme, na tyto meteorologické odhady se ne vždy můžeme stoprocentně spolehnout. Zkušení turisté a outdooroví nadšenci na svých cestách proto využívají pár triků, díky kterým si předpoví počasí sami. To se můžete naučit i vy, stačí jen vnímat vaše okolí a pozorovat změny v přírodě. (Pokračování textu…)

Číst dál
Close Menu