Právě si prohlížíte Kam za aktivní dovolenou

Kam za aktivní dovolenou

Rate this post

Představa strávení dovolené u hotelového bazénu s drinkem v ruce či celodenní povalování na pláži vám nic neříká? Koluje vám v žilách divoká krev, která touží po objevování kouzelných míst, ke kterým vedou dlouhé stezky s dechberoucími panoramaty? Jestliže jste na tyto otázky odpověděli ano, následující seznam míst pro aktivní dovolenou vás jistě přiměje k tomu, abyste si co nejdříve zabalili a vyrazili na cestu.

Rakousko

Naprosto perfektní lokalitou pro aktivní dovolenou je naše sousední Rakousko. Ať se sem vydáte v zimě či v létě, vždy budete ohromeni vším, co tato krásná země nabízí. 

Díky tomu, že většina území státu je tvořena rakouskými Alpami, máte k dispozici opravdu nepřeberné množství tras a stezek, po kterých je možné se vydat. Vypravte se například do okolí Salzburgu, odkud je to coby kamenem dohodil do světoznámého městečka Hallstatt. Atraktivní je také oblast Kaprunu a jezera Zell am See či nejvyšší hory Rakouska Grossglockner

Západní cíp Rakouska je však poklad sám o sobě, je tedy jen na vás, kam se vydáte. Za zmínku rozhodně stojí ale město Innsbruck, které vás okouzlí svou architekturou v obklopení horských vrcholků. 

Nasedněte tedy do auta či na motorku a nechte se alespoň na několik dní unášet kouzlem tohoto alpského státu. Výbornou volbou je nocování v kempech, kde je možné se dostat na cenu 20 až 25 euro/2 osoby/noc (včetně všech poplatků). Vždy však záleží na vašich prioritách a preferencích, které samozřejmě s finální cenou zahýbají.

Korsika

I ostrov může být ideálním místem pro aktivní dovolenou. Skvělým příkladem je rodiště francouzského vojevůdce Napoleona Bonaparte – Korsika. Ta láká cestovatele bohatou nedotčenou přírodou a monumentálními horami ve vnitrozemí.

 Největší pýchou Korsiky je jednoznačně trasa G20. Jedná se o přibližně 180 km dlouhou trasu, která zároveň patří mezi jednu z nejtěžších turistických stezek na celém světě. 

Moře v okolí Korsiky je navíc zbarveno do přenádherných odstínů modré a tyrkysové a místní pláže jsou považovány za jedny z nejkrásnějších v celé Evropě. Proto se určitě během návštěvy ostrova zastavte i na některé z nich. 

Jestliže tedy patříte mezi milovníky horských túr, určitě by neměla Korsika, jejíž část je zapsána také na seznamu přírodního dědictví UNESCO, chybět na vašem seznamu navštívených míst! 

Na Korsice je nutné počítat s vyššími cenami než u nás. Často jsou ceny stejně vysoké jako ve Francii, někdy je však výrazně převyšují. Levnější ubytování v kempech se většinou pohybuje okolo 25 až 30 euro/2 osoby/noc (vč. všech poplatků). Počítejte však s tím, že cena může činit i dvojnásobek.

Madeira

Dalším ostrovem, který bezpochyby zaujme všechny vyznavače aktivní turistiky, je portugalská Madeira, ležící přibližně na stejné rovnoběžce jako marocká Marrákeš. 

Madeira je ostrovem mnoha tváří. Na pouhých 750 km2 naleznete nádherné pláže, horské vrcholky s výhledem do širého okolí i dechberoucí pouště. Madeira, které je známá také pod přezdívkou „ostrov věčného jara“, je sopečného původu. To zapříčiňuje fakt, že zde narazíte nejen na pláže s černým vulkanickým pískem, ale také na úžasná lávová jezírka a jedinečnou flóru. 

Při výstupu do hor určitě neminete zavlažovací kanálky zvané levády, které k ostrovu neodmyslitelně patří. Mezi nejoblíbenější cíle ostrova patří jednoznačně vrcholy Pico Ruivo a Pico do Arieiro, které byste při návštěvě ostrova rozhodně neměli minout! 

Na Madeiře na mnoho veřejných kempů nenarazíte, nejlevnější možností jsou ubytovny, kde cena začíná na 7 eurech za noc. Na skvělé nabídky však narazíte i na Bookingu či Airbnb. Myslete na to, že čím dál od Funchalu se budete nacházet, tím nižší cenu za ubytování zaplatíte.

Polsko

I další z našich pohraničních sousedů má, co se aktivní turistiky týče, mnoho co nabídnout. Už jste někdy vyrazili do polské části Vysokých Tater, do oblasti Zakopané či na slovensko-polské Rysy? Jestliže ne, měli byste to co nejrychleji napravit. 

Celá oblast totiž nabízí nespočet turistických tras, které vás dovedou na místa, kde si budete připadat jako ve snu. Vysokohorské štíty, ledovcová jezera tmavě tyrkysové barvy, dechberoucí vodopády i kouzelná údolí plné pestrobarevných květin – to vše a mnohem na vás při túrách čeká. Jestliže tedy toužíte po horském dobrodružství, rozhodně byste neměli Polsko na svých horských toulkách minout. 

V tomto případě se určitě vyplatí objednat si ubytování v některé z horských chat či penzionů, kde si můžete připlatit za polopenzi či snídaně. Ceny jsou opravdu velice příznivé, navíc to nikdy nebudete mít daleko k některé z turistických tras.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..