Jak na oheň? Měkké vs. tvrdé dřevo

Jestli jste někdy v přírodě rozdělávali oheň, určitě víte, že ne každé dřevo hoří stejně. Různé druhy stromů a především jejich individuální struktura totiž během hoření způsobují odlišnou chemickou reakci. Různé typy hořícího dřeva mají své specifické charakteristiky, jako jsou například produkce kouře a tepla, rychlost spálení nebo praskání. Tyto charakteristiky pak rozhodují i o tom, pro jaké situace se dané dřevo hodí nejvíce. (Pokračování textu…)

Číst dálJak na oheň? Měkké vs. tvrdé dřevo

Skladujte stan správně a vydrží navěky

Když se vrátíte domů z víkendového stanování, je jednoduché hodit stan, spacák a další outdoorovou výbavu do kouta a pokračovat ve vašem dnu bez dalších starostí. To je sice na první pohled lákavá možnost, nicméně pokud věnujete pár minut svého času k vybalení věcí a následně jejich správnému uložení, můžete prodloužit životnost své outdoorové výbavy i o několik let. (Pokračování textu…)

Číst dálSkladujte stan správně a vydrží navěky

Při skladování jídla zabraňte zvířatům i bakteriím, aby se do něj dostaly

Při kempování se do vašich zásob jídla můžou dostat všelijaká zvířata. Myši, krysy ale třeba na Slovensku i medvědi, se budou snažit prohryzat vaším stanem nebo batohem, pokud ucítí, že uvnitř najdou nějakou dobrotu.

(Pokračování textu…)

Číst dálPři skladování jídla zabraňte zvířatům i bakteriím, aby se do něj dostaly