Skladujte stan správně a vydrží navěky

Když se vrátíte domů z víkendového stanování, je jednoduché hodit stan, spacák a další outdoorovou výbavu do kouta a pokračovat ve vašem dnu bez dalších starostí. To je sice na první pohled lákavá možnost, nicméně pokud věnujete pár minut svého času k vybalení věcí a následně jejich správnému uložení, můžete prodloužit životnost své outdoorové výbavy i o několik let. (Pokračování textu…)

Číst dál

Hygiena na cestách – sprchu i WC si dopřejte dál od vodního toku

Dodržování hygieny během cestování v přírodě není o nic méně důležité, jako dodržování hygieny během každodenního života. Čistota vám dodá nejen pocit většího pohodlí a zdraví, pomůže vám navíc vyhnout se různým infekcím, střevním potížím a jiným nepříjemným a někdy i nebezpečným komplikacím. Nicméně je třeba mít na paměti, že osobní hygiena by nikdy neměla být na úkor životního prostředí.

(Pokračování textu…)

Číst dál

Praní na cestách – perte chytře a používejte vlnu

Jestli se chystáte na dlouhý výlet nebo na několikadenní výpravu do odlehlé oblasti, dřív nebo později budete nejspíš potřebovat oprat své oblečení. Pokud se tedy ocitnete v situaci, kdy už nebudete mít žádné čisté oblečení, zbývají vám tři možnosti – můžete pokračovat dál v tom, co máte na sobě, vzít si sebou víc oblečení, nebo si cestou pravidelně prát.

(Pokračování textu…)

Číst dál
Close Menu