Jak vybrat outdoorové vybavení v 5 bodech

Ať už vyrážíte na dlouhý vandr s batohem nebo plánujete jen jednodenní kempování v přírodě, vždy se vyplatí zjistit si co nejvíce informací o místě, kde se chystáte a zkontrolovat předpověď počasí, abyste si vzali co nejvhodnější outdoorovou výbavu přizpůsobenou daným podmínkám. Je totiž rozdíl, jestli budete stanovat na podzim v deštivém lese, nebo během horkého léta na vaší zahradě. Pokud rozumíte, jak si nejlépe vybrat všechny potřebné věci, můžete si bezstarostně užít každou chvilku na cestách. Ve většině případů se vaše outdoorová výbava bude určitě skládat z těchto pěti věcí – spacák, karimatka, batoh, stan a oblečení. (Pokračování textu…)

Číst dálJak vybrat outdoorové vybavení v 5 bodech

10 nezbytností pro zimní stanování

Jestli vyrážíte kempovat během zimního období, musíte si sebou většinou vzít daleko víc věcí, než když stanujete v létě. Tento seznam vám proto pomůže při balení vaší outdoorové výbavy, abyste nic důležitého nezapomněli doma.  (Pokračování textu…)

Číst dál10 nezbytností pro zimní stanování

Skladujte stan správně a vydrží navěky

Když se vrátíte domů z víkendového stanování, je jednoduché hodit stan, spacák a další outdoorovou výbavu do kouta a pokračovat ve vašem dnu bez dalších starostí. To je sice na první pohled lákavá možnost, nicméně pokud věnujete pár minut svého času k vybalení věcí a následně jejich správnému uložení, můžete prodloužit životnost své outdoorové výbavy i o několik let. (Pokračování textu…)

Číst dálSkladujte stan správně a vydrží navěky

Čistěte stan pravidelně, odmění se vám životností

Po víkendovém kempování v přírodě je docela pravděpodobné, že váš stan nejspíš bude trochu od hlíny nebo prachu. Když vás ale během pobytu v přírodě překvapí špatné počasí, nebo vám nezbývá nic jiného, než postavit stan na ne příliš vhodném místě, můžete si po čase všimnout ošklivých skvrn na stanu, divného zápachu, nebo zipů, které už nefungují tak dobře, jako kdysi.

(Pokračování textu…)

Číst dálČistěte stan pravidelně, odmění se vám životností