3 metody jak zavázat tkaničky pohorek

Většina z nás se naučí zavazovat tkaničky jen jedním způsobem, se kterým si pak bez problémů vystačíme celý život. Jestli ale vyrážíte na hory a budete chodit v pohorkách, může se stát, že vás vaše chodidla začnou v botě nepříjemně tlačit nebo bolet. V takové situaci vám může pomoct i tak jednoduchá věc, jako je zavázání tkaniček jiným způsobem.

(Pokračování textu…)

Číst dál

GORETEX – nejznámější membrána propustí páru, zadrží déšť i vítr

Mnozí turisté a outdooroví nadšenci se na svém oblečení nebo výbavě určitě setkali s pojmem GORE-TEX. Hodně lidí sice ví, co GORE-TEX produkty dovedou, nicméně je docela překvapivé, jak hodně mylných názorů a nedorozumění ohledně GORE-TEX existuje. V tomto článku proto najdete vysvětlení co je GORE-TEX, jak vypadá, jak funguje nebo v jakých variantách se na trhu vyskytuje.

(Pokračování textu…)

Číst dál

Zimní stanování – jak na to?

Stanování v zimě má své výhody. Nemusíte si dělat starosti s přelidněnými kempy, otravným hmyzem a můžete si v klidu užít nádheru v nedotčeném zimním království. Jestli však nejste dostatečně připravení, vaše zimní stanování může být dost nepříjemný zážitek. Abyste si své outdoorové dobrodružství pořádně užili bez jakýchkoliv komplikací, musíte vědět, jak si poradit s chladem, zasněženou krajinou i nepředvídatelným počasím.

(Pokračování textu…)

Číst dál
Close Menu