3 metody jak zavázat tkaničky pohorek

Většina z nás se naučí zavazovat tkaničky jen jedním způsobem, se kterým si pak bez problémů vystačíme celý život. Jestli ale vyrážíte na hory a budete chodit v pohorkách, může se stát, že vás vaše chodidla začnou v botě nepříjemně tlačit nebo bolet. V takové situaci vám může pomoct i tak jednoduchá věc, jako je zavázání tkaniček jiným způsobem.

(Pokračování textu…)

Číst dál3 metody jak zavázat tkaničky pohorek

Dobré návleky zadrží všechno – sníh, vodu i kamínky

Sníh, voda, hlína nebo kamínky – to vše se může dostat i do té nejvíce vodě-odolné obuvi. Abyste tomu zabránili, stačí si obléct návleky, které zakryjí vršek obuvi a poskytnou kvalitní ochranu proti špatnému počasí i překážkám v cestě.

(Pokračování textu…)

Číst dálDobré návleky zadrží všechno – sníh, vodu i kamínky

Stanování na festivalu – seznam nezbytností, které musíte mít

Vyrážíte na hudební festival a nejste si jistí, co všechno si sebou zabalit? Abyste nezapomněli na nic důležitého, použijte tento seznam nezbytných věcí, které vám jistě přijdou vhod během kempování na všech festivalech.

(Pokračování textu…)

Číst dálStanování na festivalu – seznam nezbytností, které musíte mít

GORETEX – nejznámější membrána propustí páru, zadrží déšť i vítr

Mnozí turisté a outdooroví nadšenci se na svém oblečení nebo výbavě určitě setkali s pojmem GORE-TEX. Hodně lidí sice ví, co GORE-TEX produkty dovedou, nicméně je docela překvapivé, jak hodně mylných názorů a nedorozumění ohledně GORE-TEX existuje. V tomto článku proto najdete vysvětlení co je GORE-TEX, jak vypadá, jak funguje nebo v jakých variantách se na trhu vyskytuje.

(Pokračování textu…)

Číst dálGORETEX – nejznámější membrána propustí páru, zadrží déšť i vítr

Zimní stanování – jak na to?

Stanování v zimě má své výhody. Nemusíte si dělat starosti s přelidněnými kempy, otravným hmyzem a můžete si v klidu užít nádheru v nedotčeném zimním království. Jestli však nejste dostatečně připravení, vaše zimní stanování může být dost nepříjemný zážitek. Abyste si své outdoorové dobrodružství pořádně užili bez jakýchkoliv komplikací, musíte vědět, jak si poradit s chladem, zasněženou krajinou i nepředvídatelným počasím.

(Pokračování textu…)

Číst dálZimní stanování – jak na to?