Jak na oheň? Měkké vs. tvrdé dřevo

Jestli jste někdy v přírodě rozdělávali oheň, určitě víte, že ne každé dřevo hoří stejně. Různé druhy stromů a především jejich individuální struktura totiž během hoření způsobují odlišnou chemickou reakci. Různé typy hořícího dřeva mají své specifické charakteristiky, jako jsou například produkce kouře a tepla, rychlost spálení nebo praskání. Tyto charakteristiky pak rozhodují i o tom, pro jaké situace se dané dřevo hodí nejvíce. (Pokračování textu…)

Číst dálJak na oheň? Měkké vs. tvrdé dřevo

Seznam: jak vyzrát na zdravotní potíže v cizině?

Pokud cestujete, zejména v rozvojových zemích, můžete být vystaveni jistým zdravotním problémům. Co dělat proto, abyste se potenciálním nemocem a jiným rizikům během cestování co nejlépe vyhnuli, se dozvíte v tomto článku.

(Pokračování textu…)

Číst dálSeznam: jak vyzrát na zdravotní potíže v cizině?

Při skladování jídla zabraňte zvířatům i bakteriím, aby se do něj dostaly

Při kempování se do vašich zásob jídla můžou dostat všelijaká zvířata. Myši, krysy ale třeba na Slovensku i medvědi, se budou snažit prohryzat vaším stanem nebo batohem, pokud ucítí, že uvnitř najdou nějakou dobrotu.

(Pokračování textu…)

Číst dálPři skladování jídla zabraňte zvířatům i bakteriím, aby se do něj dostaly

Stanování na festivalu – seznam nezbytností, které musíte mít

Vyrážíte na hudební festival a nejste si jistí, co všechno si sebou zabalit? Abyste nezapomněli na nic důležitého, použijte tento seznam nezbytných věcí, které vám jistě přijdou vhod během kempování na všech festivalech.

(Pokračování textu…)

Číst dálStanování na festivalu – seznam nezbytností, které musíte mít