Zimní stanování – jak na to?

Stanování v zimě má své výhody. Nemusíte si dělat starosti s přelidněnými kempy, otravným hmyzem a můžete si v klidu užít nádheru v nedotčeném zimním království. Jestli však nejste dostatečně připravení, vaše zimní stanování může být dost nepříjemný zážitek. Abyste si své outdoorové dobrodružství pořádně užili bez jakýchkoliv komplikací, musíte vědět, jak si poradit s chladem, zasněženou krajinou i nepředvídatelným počasím.

(Pokračování textu…)

Číst dál

Jak se obléct na turistiku?

Turistika i jiné outdoorové aktivity mnohdy vyžadují vhodné oblečení, ve kterém se na svých cestách budete cítit pohodně během jakéhokoliv počasí. Spousta začínajících turistů ale i zkušených cestovatelů často přemýšlí, jaké oblečení si vybrat, a jak ho správně a efektivně navrstvit. Tento článek vám proto přiblíží koncept vrstvení a také vám poskytne informace o jednotlivých vrstvách oblečení a možnosti, jak je nejlépe využít.

(Pokračování textu…)

Číst dál

Jak vybrat trekové ponožky?

Průměrný člověk ujde okolo 1250 kroků na každý kilometr. Když ale jdete po stezce v přírodě, v cestě vám někdy stojí různé překážky, a tak se počet kroků ještě zvýší. Každý krok vás posouvá blíž k vašemu cíli, a proto je důležité, abyste sebou měli správné ponožky, které poskytnou co největší pohodlí a ochranu pro vaše chodidla.

(Pokračování textu…)

Číst dál
Close Menu