10 nezbytností pro zimní stanování

Jestli vyrážíte kempovat během zimního období, musíte si sebou většinou vzít daleko víc věcí, než když stanujete v létě. Tento seznam vám proto pomůže při balení vaší outdoorové výbavy, abyste nic důležitého nezapomněli doma.  (Pokračování textu…)

Číst dál10 nezbytností pro zimní stanování

Druhá vrstva oblečení – izoluje vaše teplo od vnějšího chladu

Ať už je oblečení izolační vrstvy tenké, tlusté nebo z jakéhokoliv materiálu, jeho hlavní funkcí je udržet tělo v teple. Když se naučíte, jak správně vrstvit oblečení, nemusíte se bát, že by vám na cestách ještě někdy byla velká zima nebo příliš velké horko.

(Pokračování textu…)

Číst dálDruhá vrstva oblečení – izoluje vaše teplo od vnějšího chladu

Jak správně vrstvit oblečení?

Vrstvení oblečení je způsob oblékání, při kterém se kombinuje oblečení z různých materiálů. Tahle vyzkoušená a ověřená metoda oblékání vám zajistí účinnou regulaci tělesné teploty a umožní vám také jednoduše si vyvléct nebo obléct jednotlivé vrstvy oblečení, přesně podle stupně vaší fyzické aktivity nebo podle změny počasí.

(Pokračování textu…)

Číst dálJak správně vrstvit oblečení?

Zimní stanování – jak na to?

Stanování v zimě má své výhody. Nemusíte si dělat starosti s přelidněnými kempy, otravným hmyzem a můžete si v klidu užít nádheru v nedotčeném zimním království. Jestli však nejste dostatečně připravení, vaše zimní stanování může být dost nepříjemný zážitek. Abyste si své outdoorové dobrodružství pořádně užili bez jakýchkoliv komplikací, musíte vědět, jak si poradit s chladem, zasněženou krajinou i nepředvídatelným počasím.

(Pokračování textu…)

Číst dálZimní stanování – jak na to?