Vložky do bot – stavba chodidla napoví jaké vybrat

Rádi chodíte na túry, běháte, lyžujete nebo jezdíte na kole? Trápí vás však při sportu bolest chodidel, puchýře nebo nepříjemné tlačení obuvi? Pokud ano, měli byste zvážit pořízení vložek do bot, které vám poskytnou větší pohodlí a skvělou podporu chodidel při chůzi. (Pokračování textu…)

Číst dálVložky do bot – stavba chodidla napoví jaké vybrat

Zimní boty nevybírejte podle období ale podle účelu

Výběr nových zimní obuvi se na první pohled zdá jako docela snadná věc. Při porovnávání různých typů se ale vyplatí strávit více času prozkoumáním informací o konkrétních botách, které mají za úkol udržet vaše chodidla v teple, pohodlí a bezpečí, během nepříznivého zimního počasí. Kategorie zimní obuvi je zpravidla velmi široká a můžete v ní objevit mnoho odlišných modelů. V tomto článku proto najdete informace o různých stylech bot, jejich specifických detailech a dalších aspektech, které je zapotřebí zvážit pokud vybíráte boty pro konkrétní sport nebo outdoorovou aktivitu. (Pokračování textu…)

Číst dálZimní boty nevybírejte podle období ale podle účelu

Dobré návleky zadrží všechno – sníh, vodu i kamínky

Sníh, voda, hlína nebo kamínky – to vše se může dostat i do té nejvíce vodě-odolné obuvi. Abyste tomu zabránili, stačí si obléct návleky, které zakryjí vršek obuvi a poskytnou kvalitní ochranu proti špatnému počasí i překážkám v cestě.

(Pokračování textu…)

Číst dálDobré návleky zadrží všechno – sníh, vodu i kamínky

Letní cestování

Putování v přírodě nebo na horách přináší turistům mnoho radosti a potěšení. Před tím, než ale vyrazíte na cesty během horkého letního období, je třeba vzít na vědomí pár preventivních opatření. Je dost pravděpodobné, že se setkáte s vysokými teplotami, což povede k rapidní ztrátě tekutin. Proto je důležité, abyste měli pravidelný příjem tekutin a vzali si sebou na cestu dostatečné množství vody. Měli byste také ochránit vaší pokožku a oči před sluncem a vzít na vědomí, že počasí se může změnit z minuty na minutu – není totiž žádná legrace, když jste oblečení pro teplé počasí a najednou přijde studený déšť.

(Pokračování textu…)

Číst dálLetní cestování

Jak vybrat trekové ponožky?

Průměrný člověk ujde okolo 1250 kroků na každý kilometr. Když ale jdete po stezce v přírodě, v cestě vám někdy stojí různé překážky, a tak se počet kroků ještě zvýší. Každý krok vás posouvá blíž k vašemu cíli, a proto je důležité, abyste sebou měli správné ponožky, které poskytnou co největší pohodlí a ochranu pro vaše chodidla.

(Pokračování textu…)

Číst dálJak vybrat trekové ponožky?