Skladujte stan správně a vydrží navěky

Když se vrátíte domů z víkendového stanování, je jednoduché hodit stan, spacák a další outdoorovou výbavu do kouta a pokračovat ve vašem dnu bez dalších starostí. To je sice na první pohled lákavá možnost, nicméně pokud věnujete pár minut svého času k vybalení věcí a následně jejich správnému uložení, můžete prodloužit životnost své outdoorové výbavy i o několik let. (Pokračování textu…)

Číst dál

Čistěte stan pravidelně, odmění se vám životností

Po víkendovém kempování v přírodě je docela pravděpodobné, že váš stan nejspíš bude trochu od hlíny nebo prachu. Když vás ale během pobytu v přírodě překvapí špatné počasí, nebo vám nezbývá nic jiného, než postavit stan na ne příliš vhodném místě, můžete si po čase všimnout ošklivých skvrn na stanu, divného zápachu, nebo zipů, které už nefungují tak dobře, jako kdysi.

(Pokračování textu…)

Číst dál

Praní na cestách – perte chytře a používejte vlnu

Jestli se chystáte na dlouhý výlet nebo na několikadenní výpravu do odlehlé oblasti, dřív nebo později budete nejspíš potřebovat oprat své oblečení. Pokud se tedy ocitnete v situaci, kdy už nebudete mít žádné čisté oblečení, zbývají vám tři možnosti – můžete pokračovat dál v tom, co máte na sobě, vzít si sebou víc oblečení, nebo si cestou pravidelně prát.

(Pokračování textu…)

Číst dál

Polyester vs merino

Polyester je nejvíce používaný materiál pro výrobu sportovního oblečení. Merino vlna se však díky svým nesčetným pozitivům stává stále více a více populární a zvyšuje se i její použití ve sportovním oblečení. Oblíbenost obou materiálů vede k debatám mezi outdoorovými nadšenci a sportovci o tom, zdali je lepší vybrat si oblečení z polyesteru nebo z Merino vlny. Je docela těžké říct, který materiál je lepší, protože oba mají své výhody a nevýhody. Například Merino vlna je lepší možnost pro oblečení určené jako základní vrstva při turistice, protože je přírodně antimikrobiální (což je velmi užitečné pro několikadenní výlety). Polyester je zase materiál skvělý pro základní vrstvu oblečení určeného na běh, jelikož může být velmi lehký.

(Pokračování textu…)

Číst dál
Close Menu