Seznam: jak vyzrát na zdravotní potíže v cizině?

Pokud cestujete, zejména v rozvojových zemích, můžete být vystaveni jistým zdravotním problémům. Co dělat proto, abyste se potenciálním nemocem a jiným rizikům během cestování co nejlépe vyhnuli, se dozvíte v tomto článku.

(Pokračování textu…)

Číst dálSeznam: jak vyzrát na zdravotní potíže v cizině?

Zimní stanování – jak na to?

Stanování v zimě má své výhody. Nemusíte si dělat starosti s přelidněnými kempy, otravným hmyzem a můžete si v klidu užít nádheru v nedotčeném zimním království. Jestli však nejste dostatečně připravení, vaše zimní stanování může být dost nepříjemný zážitek. Abyste si své outdoorové dobrodružství pořádně užili bez jakýchkoliv komplikací, musíte vědět, jak si poradit s chladem, zasněženou krajinou i nepředvídatelným počasím.

(Pokračování textu…)

Číst dálZimní stanování – jak na to?

Turistika – kolik vody si s sebou vzít?

Turistika je mnohdy velmi namáhavá aktivita, při které se můžeme dost zapotit. Proto je důležité mít dostatečný příjem tekutin po celou dobu cestování. Nedostatečná hydratace těla vede ke snížení fyzického i duševního výkonu a v nejzávažnějších případech může způsobit delirium, bezvědomí a smrt. Pokud máte podél vaší trasy možnost doplit vodu do lahve nebo vodní nádrže, budete mít příjemnější výlet, bez toho, abyste sebou museli nosit nadbytečné množství vody a tím i více zátěže v batohu, která vás může na cestách značně zpomalit. Určité množství vody však vždy potřebujete, a proto má mnoho turistů často dilema, kolik vody si sebou na cesty vzít?

(Pokračování textu…)

Číst dálTuristika – kolik vody si s sebou vzít?

Letní cestování

Putování v přírodě nebo na horách přináší turistům mnoho radosti a potěšení. Před tím, než ale vyrazíte na cesty během horkého letního období, je třeba vzít na vědomí pár preventivních opatření. Je dost pravděpodobné, že se setkáte s vysokými teplotami, což povede k rapidní ztrátě tekutin. Proto je důležité, abyste měli pravidelný příjem tekutin a vzali si sebou na cestu dostatečné množství vody. Měli byste také ochránit vaší pokožku a oči před sluncem a vzít na vědomí, že počasí se může změnit z minuty na minutu – není totiž žádná legrace, když jste oblečení pro teplé počasí a najednou přijde studený déšť.

(Pokračování textu…)

Číst dálLetní cestování

Treky a tůry – otázky a odpovědi

Rádi byste začali s turistikou, ale nevíte si rady, kde a jak začít? Pokud ano, jste na správném místě. Začátky můžou být mnohdy těžké, proto je fajn dovědět se užitečné informace ještě předtím, než vyrazíte na cestu. V následujícím článku proto najdete nejčastější otázky a odpovědi, které vám s celým procesem pomůžou a připraví vás na vaše outdoorové dobrodružství.

(Pokračování textu…)

Číst dálTreky a tůry – otázky a odpovědi