10 nezbytností pro zimní stanování

Jestli vyrážíte kempovat během zimního období, musíte si sebou většinou vzít daleko víc věcí, než když stanujete v létě. Tento seznam vám proto pomůže při balení vaší outdoorové výbavy, abyste nic důležitého nezapomněli doma.  (Pokračování textu…)

Číst dál10 nezbytností pro zimní stanování

Zimní bundu vybírejte podle typu izolace a vlastností

Dobrá zimní bunda vám pomůže přečkat mráz, vítr, sníh i déšť. Měla by obsahovat silnou izolaci, aby bylo tělo v teple, i když se zrovna nehýbete a vodě-odolný/prodyšný vnější plášť, aby vás (i vnitřní izolaci) udržela vždy v suchu. (Pokračování textu…)

Číst dálZimní bundu vybírejte podle typu izolace a vlastností

Oblečení na běžky – základem jsou vrstvy

Jízda na běžkách je po fyzické stránce velmi namáhavý sport, takže není divu, že se každý většinou hodně zpotí. I během chladného počasí je proto důležité mít takové oblečení, které vás nejenom ochrání před mrazem a sněhem, ale umožní také efektivní odvod potu a rychlou ventilaci.

(Pokračování textu…)

Číst dálOblečení na běžky – základem jsou vrstvy

Svrchní vrstva oblečení – rozlučte se s vodou a větrem

Nikdy nevíte, jaké počasí vás během cestování překvapí. Vítr a déšť můžou během chvilky ochladit vaše tělo a sněhová bouře dokáže způsobit problémy i zkušeným turistům. Řešením je zvolení vhodné svrchní vrstvy, která vás udrží v suchu během jakéhokoliv nepředvídatelného počasí. I když vás ale svrchní vrstva před počasím ochrání, ne každá bunda nebo pláštěnka si dokáže poradit s vnitřní vlhkostí a potem.

(Pokračování textu…)

Číst dálSvrchní vrstva oblečení – rozlučte se s vodou a větrem

GORETEX – nejznámější membrána propustí páru, zadrží déšť i vítr

Mnozí turisté a outdooroví nadšenci se na svém oblečení nebo výbavě určitě setkali s pojmem GORE-TEX. Hodně lidí sice ví, co GORE-TEX produkty dovedou, nicméně je docela překvapivé, jak hodně mylných názorů a nedorozumění ohledně GORE-TEX existuje. V tomto článku proto najdete vysvětlení co je GORE-TEX, jak vypadá, jak funguje nebo v jakých variantách se na trhu vyskytuje.

(Pokračování textu…)

Číst dálGORETEX – nejznámější membrána propustí páru, zadrží déšť i vítr