Oblečení na běžky – základem jsou vrstvy

Jízda na běžkách je po fyzické stránce velmi namáhavý sport, takže není divu, že se každý většinou hodně zpotí. I během chladného počasí je proto důležité mít takové oblečení, které vás nejenom ochrání před mrazem a sněhem, ale umožní také efektivní odvod potu a rychlou ventilaci.

(Pokračování textu…)

Číst dálOblečení na běžky – základem jsou vrstvy

Praní na cestách – perte chytře a používejte vlnu

Jestli se chystáte na dlouhý výlet nebo na několikadenní výpravu do odlehlé oblasti, dřív nebo později budete nejspíš potřebovat oprat své oblečení. Pokud se tedy ocitnete v situaci, kdy už nebudete mít žádné čisté oblečení, zbývají vám tři možnosti – můžete pokračovat dál v tom, co máte na sobě, vzít si sebou víc oblečení, nebo si cestou pravidelně prát.

(Pokračování textu…)

Číst dálPraní na cestách – perte chytře a používejte vlnu

Druhá vrstva oblečení – izoluje vaše teplo od vnějšího chladu

Ať už je oblečení izolační vrstvy tenké, tlusté nebo z jakéhokoliv materiálu, jeho hlavní funkcí je udržet tělo v teple. Když se naučíte, jak správně vrstvit oblečení, nemusíte se bát, že by vám na cestách ještě někdy byla velká zima nebo příliš velké horko.

(Pokračování textu…)

Číst dálDruhá vrstva oblečení – izoluje vaše teplo od vnějšího chladu

Základní vrstva oblečení – hlavní je zůstat v suchu

Ať už si oblékáte jakékoliv oblečení, vždy začínáte se základní (spodní) vrstvou – tedy spodním prádlem, funkčním prádlem nebo kterýmkoliv oblečením, které se přímo dotýká vaši kůže. Abyste se při svém pobytu v přírodě cítili co nejlépe, je důležité si vybrat takové oblečení, které vám poskytne maximální pohodlí a přitom si účinně poradí se změnou počasí nebo intenzity fyzické zátěže.

(Pokračování textu…)

Číst dálZákladní vrstva oblečení – hlavní je zůstat v suchu