Vyzrajte na počasí i bez předpovědi

Jestli zrovna stanujete v přírodě, je docela pravděpodobné, že nemáte přístup k internetu ani k televizi. To taky znamená, že po dobu vaší výpravy budete nejspíš odkázání na dlouhodobou předpověď počasí. Jak asi všichni víme, na tyto meteorologické odhady se ne vždy můžeme stoprocentně spolehnout. Zkušení turisté a outdooroví nadšenci na svých cestách proto využívají pár triků, díky kterým si předpoví počasí sami. To se můžete naučit i vy, stačí jen vnímat vaše okolí a pozorovat změny v přírodě. (Pokračování textu…)

Číst dál

5 způsobů jak v přírodě využít lano

Když se zeptáte jakéhokoliv outdoorového nadšence, co si sebou musíte vzít na každou výpravu do přírody, s největší pravděpodobností vám všichni řeknou LANO. Tato šikovná pomůcka může být použitá pro mnoho účelů – ulehčí vám pobyt v přírodě, během táboření a v kritických situacích vám může zachránit i život. (Pokračování textu…)

Číst dál

Skladujte stan správně a vydrží navěky

Když se vrátíte domů z víkendového stanování, je jednoduché hodit stan, spacák a další outdoorovou výbavu do kouta a pokračovat ve vašem dnu bez dalších starostí. To je sice na první pohled lákavá možnost, nicméně pokud věnujete pár minut svého času k vybalení věcí a následně jejich správnému uložení, můžete prodloužit životnost své outdoorové výbavy i o několik let. (Pokračování textu…)

Číst dál
Close Menu