Právě si prohlížíte Váš styl – jaké vybavení vám vyhovuje nejvíc?

Váš styl – jaké vybavení vám vyhovuje nejvíc?

Rate this post

Výběr outdoorové výbavy se neobejde bez pořádného srovnání jednotlivých produktů, značek a ceny. Někdy to sice může být docela zdlouhavý proces, nicméně svůj výběr můžete zúžit tak, že si nejprve určíte svůj styl kempování.

Outdooroví začátečníci

Jestli hledáte únik od každodenního stresu a hektického života aniž byste museli za novou výbavu utratit majlant, víkendové kempování pro vás mohou být výborným řešením. Za několik tisíc si můžete pořídit základní věci potřebné pro táboření v přírodě. Neobejdete se bez spolehlivého stanu, spacáku, karimatky a taky batohu, do kterého si všechny věci dáte. Než se na kempování vydáte, vyzkoušejte si doma, jak vaše nové věci fungují. Především si zkuste vevnitř nebo na zahradě postavit stan. Je totiž dobré vědět, jak ho rychle a efektivně postavit. Pak už jenom stačí vyrazit do přírody a zjistit, jestli pro vás bude kempování to pravé ořechové. Pokud ano, postupem času si můžete jednotlivé položky vaší výbavy vyměnit za kvalitnější a spolehlivější věci, které budou lépe vyhovovat vašemu stylu.

Vandrování v odlehlých oblastech

Pokud do vašeho kempu musíte jít pěšky alespoň 10 km, je dobré si pořídit takovou výbavu, která bude co nejlehčí a co nejvíc všestranná. Řešením mohou být ultralehké outdoorové věci. Za ty sice budete muset zaplatit více peněz, na druhou stranu však ušetříte na celkové hmotnosti, kterou ponesete na zádech. Tímto si výrazně zlepšíte zážitek z vašeho pobytu v přírodě nebo cestovatelského dobrodružství. Když například ušetříte na váze tím, že si vyberete ultra-lehký stan, můžete si sebou navíc zabalit více jídla, náhradní kartuši nebo jiné potřebné věci. Pokud na cestách používáte velkou baterku, vyměňte ji raději za lehkou čelovku, díky které můžete vždy používat obě ruce, ať už jste v tábořišti nebo zrovna jdete na stezce.

Pohodlné kempování = priorita číslo 1

Jestli jste si vyzkoušeli občasné víkendové kempování a několikadenní outdoorové dobrodružství s přáteli nebo rodinou, je na čase investovat do dobré výbavy na kempování, díky které můžete získat ještě lepší zážitky z táboření. Oproti vandrování v přírodě má klasické kempování tu výhodu, že si váš stan budete moct postavit kousek od auta. To znamená, že si sebou všechny věci povezete. Nemusíte proto zbytečně řešit, kolik jaká věc váží nebo jak hodně v batohu zabírá místa. Můžete si sebou vzít například velký prostorný stan, nejtlustější karimatku nebo co nejvíc načechraný spacák. Kromě toho si můžete naložit do auta i nábytek do kempu, lampy na svícení, přenosný kuchyňský set, hamaku nebo stolní hry. Je pravda, že některé věci vás budou stát celkem dost peněz. Dlouhodobě je to však dobrá investice, díky které budete mít vždy úžasné zážitky z vašich dobrodružných výletů a kempování.

Napsat komentář

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..